Hitta.se

Information

Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)62 09366 96469 371
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2 193550-279
Resultat efter finansnetto (tkr)2 209591-253
Årets resultat (tkr)148456-107
Summa tillgångar (tkr)23 96122 02823 716
Antal anställda93119141
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Barona Contact Center AB

Årsredovisning 2025-12
Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12
Årsredovisning 2016-12
Årsredovisning 2015-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)62 09366 96469 371
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2 193550-279
Resultat efter finansnetto (tkr)2 209591-253
Årets resultat (tkr)148456-107

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)1 1191 1571 455
Omsättningstillgångar (tkr)22 84220 87122 261
Tillgångar (tkr)23 96122 02823 716
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)14 19214 04413 588
Obeskattade reserver (tkr)
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)
Kortfristiga skulder (tkr)9 7697 98410 128
Skulder och eget kapital (tkr)23 96122 02823 716

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)28 73734 53036 097
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)11 16012 71513 472
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda93119141
Omsättning per anställd (tkr)668563492
Personalkostnader per anställd (tkr)429397352
Vinstmarginal3.5%0.8%-0.4%
Soliditet59.2%63.8%57.3%
Kassalikviditet233.8%261.4%219.8%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Firman tecknas var för sig av.ledamöterna.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

47 år

Koncernstruktur Barona Contact Center AB

Barona Contact Center AB ingår i en koncern med 6 bolag. Moderbolag är Barona Human Resource Services AB och koncernmoderbolag är Baron Henkilöstöpalvelut OY. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.

Karta och andra adresser

Svetsarvägen 8, 171 41 Solna

Karta och andra adresser

Svetsarvägen 8, 171 41 Solna

Barona Contact Center AB har verksamhet på Svetsarvägen 8, Solna. 

Barona Contact Center AB har 4 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Solnaskontoret är Barona Contact Center AB i Solna.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget ska bedriva outsourcingtjänster inom kundtjänst, support och IT-drift samt därtill hörande konsulttjänster och IT-drift samt därmed förenlig verksamhet.

  • 82200 - Callcenterverksamhet